DARMOWA Wysyłka powyżej 400zł

30 DNI na zwrot towaru

Wsparcie 24/7 telefon i czat

ROLETY

Stylizacja Twojego Domu w zasięgu ręki…

LISTWY

Stylizacja Twojego Domu w zasięgu ręki…

LAMPY

Stylizacja Twojego Domu w zasięgu ręki…

3 rady jak usunąć stare listwy i dbać o nowe

lut 26, 2023 | Uncategorized | 0 komentarzy

Listwy można postrzegać jako jeden z gotowych elementów do ozdoby wnętrza. To zdecydowanie jeden z najbardziej praktycznych sposobów wykończeniowych wnętrz, ale zdarzają się sytuacje, w których po dłuższym czasie użytkowania czy nie dbaniu o ich stan i czystość listwy przypodłogowe mogą wymagać demontażu.

 

Jeśli dojdzie do uszkodzenia listwy podczas jej montowania czy remontu pokoju albo jeśli ze względu na zmianę aranżacji potrzebny jest nowy styl listwy przypodłogowej trzeba będzie usunąć starą sztukaterię. Powód demontażu może być też bardzo prozaiczny – Twoje listwy są stare lub zużyte i wymagają wymiany. Co wtedy zrobić, jak usunąć stare listwy przypodłogowe i jak dbać o nowe?

 

Demontaż listwy przypodłogowej

W tym przewodniku znajdziesz kilka wskazówek, jak zdejmować listwy przypodłogowe oraz kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę.

 

  1. Pierwszym krokiem jest wybranie i przygotowanie obszaru, w którym będziesz pracować.


    Oczyść go z mebli lub innych przeszkód i najlepiej rozłóż folię na podłodze, aby zapobiec zabrudzeniu dywanu lub podłogi. Upewnij się, że masz pod ręką wszystkie narzędzia, żeby jak najbardziej usprawnić swoją pracę. Istnieje kilka sposobów na demontaż listew i każdy cechuje się nieco inną metodą działania. Poniższe punkty to nasze sugerowane wskazówki. Zasadniczo wszystkie listwy przypodłogowe są przyklejane do ścian za pomocą kleju montażowego.

  2. Kolejnym krokiem będzie odseparowanie listwy od ściany

    W tym celu należy podważyć ją specjalnym narzędziem. Za pomocą łomu delikatnie podważ listwę od tyłu, od strony ściany lub użyj do tego dłuta.

    Pamiętaj, że im wyższa jest listwa przypodłogowa, tym trudniej będzie ją bezproblemowo zdemontować, więc staraj się być uważnym podczas pracy. Co więcej, listwy przypodłogowe, które są łączone pod kątem 90° z innymi, będą wymagały więcej uwagi niż te, które mają prosty lub nieskomplikowany kształt.

  3. Demontaż listew przypodłogowych

    Aby usunąć listwę przypodłogową, jeśli nie da się jej zdjąć za pomocą łomu, wsuń za nią dłuto i delikatnie, ale zdecydowanie stuknij w listwę młotkiem, aż się poluzuje i będzie można zdjąć ją ze ściany.

    W tym momencie może dojść do uszkodzenia ścian, więc kluczowe jest bycie delikatnym, jak to tylko możliwe, szczególnie jeśli planujesz później ponownie użyć listwy przypodłogowej do montażu.

 

 

Mamy nadzieję, że nasz przewodnik dotyczący usuwania listew przypodłogowych był pomocny w Twoim projekcie. W ofercie sklepu RIMBO znajduje się szeroka gama listew przypodłogowych, a nasi fachowcy mogą udzielić niezbędnych wskazówek dotyczących ich montażu i demontażu.

 

Jesteśmy wiodącym producentem listew przypodłogowych i przysufitowych w Polsce, a także dostawcą najwyższej jakości rolet i lamp oraz wielu innych materiałów wykończeniowych.

 

Jesteś zainteresowany pozostałą ofertą naszego sklepu czy historią naszej firmy odwiedź nasz profil na Facebooku lub skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji.

 

 

Jak dbać o listwy przypodłogowe, żeby zawsze wyglądały jak nowe

Kluczem do sukcesu jest systematyczne czyszczenie listew. Nie oznacza to oczywiście, że masz je myć codziennie specjalnymi preparatami. Ważne jest zaplanowanie czyszczenia listew na konkrenty dzień, na przykład raz w miesiącu.

 

Jakich narzędzi do czyszczenia listew przypodłogowych potrzebujesz?

Podstawowe narzędzia do czyszczenia to gąbka, wiaderko, sucha szmatka, rękawiczki do ochrony rąk, płyn do mycia naczyń lub inny nieścierny środek czyszczący. Ze względu na to, że listwy przypodłogowe dość szybko gromadzą kurz, pierwszą rzeczą do zrobienia jest przetarcie ich suchą szmatką lub papierowym ręcznikiem, aby usunąć górną warstwę kurzu.

 

Po drugie, napełnij wiadro roztworem mydła lub płynem i użyj gąbki do prawidłowego wytarcia listew przypodłogowych. Płukaj ją często w wiadrze, aby zachować świeżość (wtedy momencie prawdopodobnie zauważysz zmianę koloru wody – będzie to wskazówka, jak bardzo zabrudzone są Twoje listwy przypodłogowe). Powtarzaj krok drugi, aż będziesz zadowolony z czystości swoich listew.

 

Kaloryfery są często umieszczane nad listwami przypodłogowymi, co utrudnia ich czyszczenie. Zachowaj szczególną ostrożność, aby zająć się każdą przestrzenią wokół grzejników (w rzeczywistości może to być również idealny czas na czyszczenie grzejników).

 

Po wyczyszczeniu listew przypodłogowych pozwól im wyschnąć naturalnie lub użyj innego ręcznika papierowego, aby przyspieszyć proces suszenia.

Powiązane posty

Rozwiązanie na zimowe dni – zalety i wady rolet termicznych

Rozwiązanie na zimowe dni – zalety i wady rolet termicznych

Rozwiązanie na zimowy chłód i wahania temperatur, czyli wady i zalety rolet termicznych  Zimowe miesiące często przynoszą ze sobą nie tylko piękne krajobrazy pełne śniegu, ale także wyzwania związane z utrzymaniem odpowiedniej temperatury w naszych domach. Chłodnego...

Największe trendy w designie na rok 2023

Największe trendy w designie na rok 2023

Chyba już wszyscy zdążyliśmy przywyknąć do myśli, że nadszedł rok 2023 i zadomowił się tu na dobre. Z tego powodu zebraliśmy największe trendy w designie na rok 2023, które uwielbiamy i prawdopodobnie zostaną z nami na dłużej! Na pewno każdy znajdzie w nich coś dla...

Rolety na jesień – najlepszy wybór na chłodne dni

Rolety na jesień – najlepszy wybór na chłodne dni

Dla osób szukających rolety na jesień przestawiamy nasz najnowszy przegląd osłon okiennych. Spadek temperatur, szybko zapadający zmrok i mniejsza ilość słońca to dobry powód do zmiany rolet w domu czy mieszkaniu. W okresie letnim większości osób zależy na precyzyjnym...

Listwy sufitowe – 3 top modele listew przysufitowych

Listwy sufitowe – 3 top modele listew przysufitowych

Listwy sufitowe to wisienka na torcie każdego remontu, która zwieńcza wymagający okres zmian, renowacji i wysiłków wkładanych w odnowienie wymarzonego wnętrza. Montując listwy przypodłogowe i listwy przysufitowe oficjalnie kończymy wszystkie prace remontowe i możemy...

3 najlepsze lampy do domu – jak znaleźć lampę idealną?

3 najlepsze lampy do domu – jak znaleźć lampę idealną?

Jakie są najlepsze lampy do domu? Zdradzamy nasze Top 3! Gdy zagłębisz się w urządzanie i dekorowanie domu, zdasz sobie sprawę, że nawet najdrobniejsze szczegóły robią ogromną różnicę i najlepsze lampy do domu to te najbardziej praktyczne. Chociaż najważniejszy jest...

Rolety do kina domowego – nasze top 4

Rolety do kina domowego – nasze top 4

Szukasz idealnej rolety do kina domowego? Przedstawiamy poradnik zakupowy dostosowany do potrzeb największych kinomaniaków i tych, którzy lubią czasem zrelaksować się przy wieczornym seansie! Popcorn przygotowany, siedzisz wygodnie, masz na sobie komfortowe ubrania i...

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.