DARMOWA Wysyłka powyżej 400zł

30 DNI na zwrot towaru

Wsparcie 24/7 telefon i czat

ROLETY

Stylizacja Twojego Domu w zasięgu ręki…

LISTWY

Stylizacja Twojego Domu w zasięgu ręki…

LAMPY

Stylizacja Twojego Domu w zasięgu ręki…

Rolety w kasecie – wygoda i funkcjonalność

kw. 22, 2022 | Rolety w kasecie | 0 komentarzy

Rolety w kasecie to produkt, który charakteryzuje wygoda i funkcjonalność. Rolety w kasecie to gwarancja zadowolenia i satysfakcji, dzięki łatwemu montażowi oraz profesjonalnej taśmie dwustronnej o wytrzymałości na obciążenia aż 50 kg/m2! W naszym poradniku znajdziesz wszystko co musisz wiedzieć przed wyborem i zakupem idealnej rolety w kasecie. Rolety w kasecie są dostępne w naszej ofercie w 3 różnych wersjach kasety oraz z 2 możliwymi typami materiałów, więc nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie. Najpopularniejsze są nieinwazyjne rolety termiczne w kasecie i rolety dzień noc w kasecie.

 

Jak przebiega montaż rolet w kasecie?

 

Montaż rolet zazwyczaj sprawia najwięcej problemu w całym procesie zakupu produktów okiennych, ponieważ jest to dość skomplikowane przedsięwzięcie, jeśli nie zajmujemy się tym na co dzień. Jeśli nie jesteś z zamiłowania złotą rączką, a montaże i inne domowe prace to nie Twoja bajka mamy rozwiązanie w sam raz dla Ciebie! Rolety w kasecie nieinwazyjnej montuje się z łatwością, wygodnie i szybko. Po pierwsze przed montażem należy pamiętać o odtłuszczeniu powierzchni, do której będziemy przyklejać kasetę i prowadnicę. Prowadnice przestrzenne oraz kaseta zawierają przyklejoną z tyłu specjalistyczną dwustronną taśmę piankową, za pomocą której należy przykleić je do ramy okiennej. To wszystko co tak naprawdę należy wiedzieć na temat montażu, ale oczywiście szczegółową instrukcję montażu dołączamy do zakupionego zamówienia.

 

Montaż rolet

Montaż rolet

 

Nieco bardziej skomplikowany jest montaż rolety w kasecie inwazyjnej. Tutaj również pierwszym krokiem, o którym koniecznie trzeba pamiętać jest odtłuszczenie powierzchni, do której przyklejać będziemy prowadnice. Różnica w montażu pojawia się w następnym kroku, ponieważ tę kasetę będziemy przykręcać do listew przyszybowych za pomocą wkrętów dołączonych do zestawu. Po zdjęciu bocznych zaślepek kasety, ujrzymy miejsca gdzie należy umieścić wkręty. Następny etap jest już analogiczny do montażu rolet nieinwazyjnych – prowadnice PCV posiadają taśmę dwustronną, za pomocą której przyklejamy je do listew przyszybowych.

 

Roleta Dzień Noc

Roleta Dzień Noc

 

Rolety w kasecie nie różnią się montażem w zależności od materiału z jakiego są wykonane. W naszej ofercie posiadamy rolety dzień noc w kasecie oraz rolety zaciemniające w kasecie (w wersji termicznej). Rolety w kasecie z prowadnicami mogą być wykonane w następujących konfiguracjach – rolety w kasecie PCV nieinwazyjne, rolety w kasecie PCV inwazyjne oraz rolety w kasecie aluminiowej. 

 

Różnica między kasetami nieinwazyjnymi a inwazyjnymi to nie tylko sposób montażu, ale również ich kształt. Rolety w kasecie aluminiowej inwazyjne typu “besta” wyróżniają się bardzo trwałym wykonaniem w przeciwieństwie do tańszych zamienników wykonanych z PCV. Głębokość kasety inwazyjnej aluminiowej to jedynie 36 mm, więc nie będzie ona przeszkadzać w otwieraniu i zamykaniu okna.

 

Czym różnią się rolety w kasecie od rolet na żyłce? 

 

Częstym dylematem podczas zakupu rolety jest wybór między roletą w kasecie a roletą na żyłce. Czym różnią się od siebie te dwie rolety okienne i która będzie bardziej odpowiednia do Twoich potrzeb? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku, a także na stronie poszczególnych produktów. Największymi zaletami rolety w kasecie są przede wszystkim funkcjonalność, którą zapewnia ochrona wałka z materiałem przed kurzem i zabrudzeniami oraz estetyka kasety, która może zostać dobrana idealnie do koloru ramy okiennej! Kaseta w wersji nieinwazyjnej jest dostępna w naszej ofercie aż w 10 kolorach (brąz czekoladowy, jasny dąb, złoty dąb, orzech, orzech wenge, wiśnia, mahoń, srebrny, antracyt i biały)! 

 

Jakie rolety wybrać

Jakie rolety wybrać

 

Roleta na żyłce nie zawiera w standardowym zestawie prowadnic przestrzennych przyklejanych na ramę okienną tylko prowadnice żyłkowe, które sprawiają, że roleta przylega do skrzydła okna, nie opada gdy okno jest uchylone i nie powiewa podczas przeciągów. Zaletą tych prowadnic jest ich minimalizm, ponieważ żyłka jest przezroczysta a co za tym idzie jest praktycznie niewidoczna na oknie! Jeśli jednak zależy Ci na jak największym zaciemnieniu pomieszczenia lepiej zdecydować się na rolety w kasecie, ponieważ materiał jest zwijany i rozwijany w prowadnicach przestrzennych przez co światło nie przenika do wnętrza po bokach okna. 

 

Rolety w kasecie różnią się od rolet na żyłce jeszcze w kilku praktycznych kwestiach takich jak cena i montaż. Rolety w kasecie są produktem droższym od standardowych rolet na żyłce z racji na dodatkową kasetę i prowadnice przestrzenne. Najdroższą roletą jest inwazyjna roleta w kasecie aluminiowej ze względu na tworzywo z jakiego jest wykonana. Jeśli zależy Ci na zmieszczeniu się w relatywnie niskim budżecie postaw na roletę na żyłce. To produkt praktyczny, a tańszy niż jego odpowiednik w kasecie. Należy jednak pamiętać, że montaż rolety na żyłce jest trudniejszy niż montaż rolety w kasecie.

W poszukiwaniu inspiracji zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku lub do kontaktu z naszym fachowym zespołem!

Powiązane posty

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.