DARMOWA Wysyłka powyżej 400zł

30 DNI na zwrot towaru

Wsparcie 24/7 telefon i czat

ROLETY

Stylizacja Twojego Domu w zasięgu ręki…

LISTWY

Stylizacja Twojego Domu w zasięgu ręki…

LAMPY

Stylizacja Twojego Domu w zasięgu ręki…

Rolety zaciemniające – must have 2022 dla mieszkań z dużym nasłonecznieniem

Rolety zaciemniające to absolutny must have dla mieszkań z dużym nasłonecznieniem, który jest nie tylko praktyczny i funkcjonalny, ale również niedrogi i łatwy w montażu! Jeśli nie możesz spać przez intensywne słońce albo uciążliwe latarnie uliczne nie czekaj, tylko przeczytaj nasz poradnik i kup wymarzone rolety zaciemniające.

 

Zalety rolet termicznych

 

Zakup idealnych rolet to trudne zadanie, ponieważ rynek rolet oferuje ogromny wybór produktów, nowości i rozwiązań, które dostosowane są do różnego rodzaju okien i nie zawsze będą odpowiednie do Twoich potrzeb. Z doświadczenia wiemy, że najprostsze rozwiązania są najlepsze, a roleta termiczna jest jednym z najczęściej kupowanych osłon okiennych. Roleta zaciemniająca ma jedno główne zadanie – ma odciąć dostęp promieni słonecznych i sztucznego światła do pomieszczenia, przy jednoczesnej ochronie termicznej, szczególnie istotnej w okresie letnim i zimowym. Warto jednak nie zapominać, że rolety mają spełniać również funkcję estetyczną i są ważnym elementem w dekorowaniu wnętrz. Nasze rolety termoizolacyjne są praktycznym rozwiązaniem, które elegancko prezentuje się w każdym rodzaju wnętrz.

 

Rolety w kasecie

Rolety w kasecie

 

Największą zaletą rolety termicznej jest jej gęsta gramatura nowej technologii, która zapewnia nieprzepuszczalność światła do pomieszczenia, ale to dopiero specjalna srebrna powłoka termoizolacyjna sprawia, że promienie słoneczne odbijają się od powłoki rolety i gwarantują ochronę pomieszczenie przed przegrzaniem lub utratą ciepła. To doskonały wybór do pomieszczeń z oknami skierowanymi na południowy wschód i południowy zachód, które charakteryzują się intensywną ekspozycją na słońce. Powłoka dodatkowo zawiera właściwości ochronne UV.

 

Roleta Termiczna

Roleta Termiczna

 

Kolejnym atutem rolety zaciemniające jest praktyczność jej zestawu montażowego. Roleta termiczna zawiera w komplecie prowadnice żyłkowe, które sprawiają, że roleta jest przyległa do ramy okiennej i nie jest podatna na przeciągi. Co więcej podczas uchylania okna roleta dzięki prowadnicom żyłkowym jest naprężona i działa bardzo płynnie. Rolety bezinwazyjne są wyposażone w bezinwazyjny mechanizm, dzięki któremu ich montaż nie będzie ingerował w ramę okna, przez co gwarancja na okno nie zostanie utracona.

 

Rolety termiczne zaciemniające

Rolety termiczne zaciemniające

 

Niepodważalną zaletą rolet termicznych w naszej ofercie jest obszerna gama kolorystyczna z jakiej można wybrać idealny kolor do swojej rolety. Niezależnie od barwy stopień zaciemnienia rolety termicznej pozostaje niezmienny i daje 100% zaciemnienia. Tkanina biała będzie zaciemniać pomieszczenie tak samo mocno jak tkanina w kolorze czarnym! Rolety termiczne pasują do wnętrz w stylu klasycznym dzięki tkaninom w standardowych kolorach takich jak szary, grafitowy, czarny, biały, piaskowy, beżowy i czekolada. Równie popularna jest nasza kolekcja materiałów MELANŻ, w których dostępne są kolory Melanż, Melanż 5, Melanż 6, Melanż 7, Melanż 8, Melanż 9, Melanż 10 i Melanż 11 oraz Len. Jeśli interesują Cię bardziej żywe i energiczne kolory dostępne są tkaniny w barwach niebieski, zielony, miodowy, czerwony, różowy i pomarańczowy. Rolety zaciemniające są dostępne w aż 23 kolorach! 

 

Montaż rolety zaciemniającej

 

Roleta termiczna montowana jest w prosty sposób, jak większość rolet mini standardowych. Po pierwsze przed montażem należy pamiętać o odtłuszczeniu powierzchni okna. Mechanizm bezinwazyjnych haczyków podklejamy na dwustronnej taśmie klejącej dołączonej do zestawu, aby nie przesuwał się on na ramie okna, tylko przylegał do niej bezpośrednio. Roleta zaciemniająca gwarantuje łatwość montażu, praktyczność w użytkowaniu i funkcjonalność.

Rolety || MGR068- CZERWONY || RIMBO

Rolety zaciemniające dostępne są w naszej ofercie w kilku różnych wersjach. W  tym poradniku skupiliśmy się na przybliżeniu zalet rolety termicznej mini standard, która montowana jest na skrzydle okna przy użyciu prowadnic żyłkowych, jednak polecamy również roletę termiczną w kasecie bezinwazyjnej, roletę termiczną w kasecie inwazyjnej oraz roletę termiczną maxi, czyli roletę montowaną na wnękę okienną. Rolety zaciemniające termiczne sprawdzą się w każdym wnętrzu, jednak to wybór formy montażu jest kluczowy przy doborze odpowiednich rolet do Twoich potrzeb. 

 

Rolety || MGR060 - pomarańczowy || RIMBO

 

Rolety zaciemniające w kasecie bezinwazyjnej to produkt, który wzmocni funkcję pełnego zaciemnienia. Roleta mini montowana na żyłkach nie przylega bezpośrednio do ramy okiennej. Pełną nieprzepuszczalność światła, nawet po bokach rolety, gwarantuje właśnie roleta zaciemniająca w kasecie. Dzięki prowadnicom przestrzennym między materiałem a ramą okna nie ma żadnej wolnej przestrzeni, przez którą mogłoby wpadać światło. Jest to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w takich wnętrzach jak sypialnia, kino domowe czy biuro. Rolety zaciemniające w kasecie są dostępne w dwóch wersjach – inwazyjnej lub bezinawzyjnej. 

 

Rolety || MGR059 Miodowy || RIMBO

 

Kolejną opcją montażową rolety termicznej jest roleta maxi, czyli roleta montowana bezpośrednio na ścianę lub wnękę okienną. Zasłania ona nie tylko okno, ale również boki ściany, przez co gwarantuje niemal pełne odcięcie się od światła zewnętrznego. Jest to roleta, którą wykonujemy na specjalistycznej, grubszej rurce, odpornej na zginanie się, mimo dużego obciążenia wagowego.

 

Jeśli po przeczytaniu naszego poradnika na temat rolet termicznych zaciemniających nadal masz jakieś pytania zapraszamy do kontaktu z naszym profesjonalnym zespołem doradczym, a po więcej inspiracji zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku!Powiązane posty

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.